Założyciele

a1-1

Założycielka AB Plus, od zawsze księgowa, na tyle zmęczona stereotypem postrzegania tego zawodu aby nie tylko o tym głośno mówić ale i wziąć sprawy we własne ręce i coś z tym zrobić.

Pisząc kilka słów o sobie chciałam zacząć od wykształcenia, jednak zastanawiam się teraz jak niewielki ma ono wpływ na moją pracę zawodową, ukończone studia wyższe na kierunku Finanse i Rachunkowość na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego to teoria, owszem niezbędna, jednak w wielu aspektach nie dotrzymująca kroku zmieniającym się realiom. O czym wiec napisać? Czym Cię przekonywać, że wiem co robię, że mam pomysł na to jak sprostać wymaganiom rynku? Doświadczenie zawodowe. Kilkanaście lat pracy w branży, zarówno podczas studiów jak i po nich, dotkniecie tematyki księgowości wielu klientów w biurach rachunkowych jak i wewnętrznej księgowości w firmach, zagadnienia usługowe, produkcyjne, importowe, eksportowe , kadry a także planowanie i zarządzenie finansami to wszystko dało mi posmakować rynku, prawdziwego, żywego biznesu.

Moją wiedzę merytoryczną potwierdziłam stosując ją w praktyce. Stale uczę się księgowości, bo ona tak jak rynek codziennie się zmienia, każdy Twój projekt, nowy pomysł na biznes to rozwój i za tym podąża księgowość.

Księgowość nie może być oderwanym od rzeczywistości tworem, któremu trzeba podporządkować funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Księgowość jest częścią firmy, która powinna rozumieć i dostosowywać się do planów i pomysłów przedsiębiorcy. Tak ja rozumiem moją rolę w biznesie, dbam o poprawność zapisów i dokumentów by u podstaw każdego Twojego projektu leżała zgodność z obowiązującymi przepisami podatkowymi a jednocześnie by ich sztywna interpretacja nie ograniczała przedsiębiorczości. Nie mam tendencji do korygowania biznesu, każdy pomysł przyjmuję z zainteresowaniem, słucham klienta, uważnie śledzę trendy rynkowe, dostrzegam jak na przestrzeni kilku lat technologia wymusiła zmiany sięgające od wolności rynkowej aż po struktury administracji urzędniczej, a to dopiero początek…
Rynek się zmienia, by na nim istnieć, jako młoda osoba chcę sprostać tym zmianom. Dlatego muszę niezależnie decydować o swojej pracy. Złudne? Otóż nie! Okazuje się że są wokoło ludzie, którzy podzielają mój pogląd, ludzie którzy jako klienci przyłączają się do mojej wizji, ludzie którzy jako współpracownicy bądź partnerzy chcą współtworzyć ta wizję.

Nowe pomysły powstają w umysłach biznesmenów, wynikają z potrzeb firm, nim zajmą się nimi naukowcy i inżynierowie to właśnie przedsiębiorcy czują potrzebę zmian. Chcę w tych zmianach uczestniczyć, twórzmy wizje razem, rozwijajmy rynek , rozbudowujmy biznes.
Moim celem jest usługa rachunkowa – najlepsza z punktu widzenia klienta …

Anna Boszczyk
Księgowa, Certyfikat Księgowy Ministerstwa Finansów numer 53320/2011

Prezes Zarządu AB Plus Sp.z o.o.

Skontaktuj się z nami Napisz do nas i przekonaj się że warto z nami współpracować
napisz do nas