Urząd skarbowy wypełni PIT za 2014…

Wraz ze zmianą ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych pojawiła się możliwość aby urząd skarbowy wypełnił za podatnika formularz PIT za rok 2014…ale tylko częściowo i nie każdy z tej możliwości może skorzystać.

Okazuje się, że wypełnienie dotyczy tylko podstawowych danych o uzyskanych przez podatnika przychodach i poniesionych kosztach. Źródłem tych danych jest roczne rozliczenie podatku PIT-11, które pracodawca musi przekazać do urzędu skarbowego. Natomiast jeśli chcesz skorzystać z ulgi na dziecko, rehabilitacyjnej, przekazać 1% swojego podatku dla organizacji pożytku publicznego to musisz to wykazać w PIT samodzielnie. Dodatkowo, z nowego udogodnienia nie mogą skorzystać osoby prowadzące działalność gospodarczą, gdyż urząd skarbowy nie zna wartości przychodów i kosztów, bo przedsiębiorca nie ma obowiązku składania w trakcie roku żadnych deklaracji podatkowych.

Na uwagę zasługuje też fakt, że jeśli skorzysta się z pomocy wypełnionego przez urząd skarbowy formularza PIT to i tak odpowiedzialnym za dane w nim zawarte jest w dalszym ciągu podatnik.

 

Szczegóły tutaj: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pit-2014-fiskus-wypelni-za-nas-formularz,84,0,1681748.html

Opublikowano: 11.01.2015
Skontaktuj się z nami Napisz do nas i przekonaj się że warto z nami współpracować
napisz do nas